Szczegóły i regulamin

Sweek Wyzwanie krótkich opowiadań 2018 (informacje ogólne)

Szczegóły i regulamin

Wraz z nowym rokiem 2018 wprowadzamy nową wersję naszego popularnego wyzwania mikrohistorii – Sweek Wyzwanie krótkich opowiadań 2018!

Ponieważ koncentracji uwagi stale się zmniejsza, wierzymy, że mikrohistoria jest idealną nowoczesną formą opowiadania historii, którą można szybko napisać i przeczytać. Limit 250 słów oznacza, że ​​każda historia zajmie Ci tylko minutę, aby ją przeczytać! Zaktualizowane zasady dadzą Ci nowy sposób na wyzwanie siebie i wygranie atrakcyjnych nagród! Powiedz wiele w niewielu słowach! ?

NAGRODY: 

Najlepsza historia: nagroda pieniężna w wysokości 200 zł  + publikacja + bezpłatna kopia książki!
Najlepszy feedback (recenzja): nagroda pieniężna w wysokości 15$
Najbardziej popularna opowieść: zostanie wyróżniona na Sweek i otrzyma specjalną odznakę.

Wszyscy autorzy zakwalifikowani zostaną opublikowani w książce i zostaną wyróżnieni na Sweek.

Jakie są zasady?

- Każda runda ma nowe słowo, które musisz zawrzeć w swojej historii (otwarty temat) lub konkretny temat do napisania.

- Przyjmowana jest tylko proza.

- Możesz dołączyć do konkursu w dowolnym momencie (nawet jeśli nie brałeś udziału w poprzednich rundach). Zwycięzcy i finaliści wcześniejszych edycji są mile widziani, aby wziąć udział w kolejnych edycjach.

- W tym samym czasie konkurs odbywa się w następujących językach: angielskim, holenderskim, niemieckim, tureckim, portugalskim, hiszpańskim, rosyjskim i polskim.

- Masz 3 tygodnie na pisanie, a członkowie jury wraz z redakcją Sweek będą oceniać wpisy.

- Ogłoszenia nowej rundy będą publikowane pierwszego dnia każdego miesiąca za pośrednictwem naszych kanałów mediów społecznościowych, a także za pośrednictwem naszego oficjalnego konta na Sweek. Zwycięzcy zostaną również ogłoszeni za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych (Facebook, Instagram i Twitter), blog i e-mail.

- Nagroda jury będzie oparta na stylu pisania, oryginalności i rozwoju fabuły historii.

- Najpopularniejsza historia będzie określona przez całkowitą liczbę obserwujących.

- W każdej rundzie musisz oznaczyć swoją historię hashtagiem zawierającym słowo # micro + słowo z tej rundy. Pamiętaj, że słowo kluczowe i tag będą różne w każdej rundzie!

- Autor najlepszej historii w każdym języku otrzyma 50 EUR (200 zł zł) i zostanie opublikowany w książce Mikrohistorie Sweek ze wszystkimi krótkimi historiami za pośrednictwem samo-publikacji Sweek.

- W kategorii Najlepsza opowieść znajdzie się jeden zwycięzca, jedna osoba otrzyma tytuł Najlepszy feedback(recenzja), a jedna opowieść zostanie przyznana jako Najbardziej popularna (więcej informacji na temat nagród poniżej).

- Na liście finalistów znajdzie się 10-20 historii (wszystkie zostaną opublikowane w książce). Jeśli pojawi się wystarczająco dużo wysokiej jakości opowieści wybranych przez jury, zostanie również ogłoszona długa lista. Jednak tytuły z długiej listy nie trafią do publikacji.

RUNDY WYZWANIA MIKROHISTORII 2018

1. Pierwsza runda: #MicroSerce (1 – 22 luty) 
2. Druga runda: #MikroList (1 - 22 marzec) 
3. Trzecia runda: #MirkoKlucz (1 - 22 kwiecień)
4. Czwarta runda: #MikroGra (1-22- maj)
5. Piąta runda: #MikroDzień (1-22 czerwca)


REGULAMIN

- Aby wziąć udział, musisz mieć co najmniej 13 lat. Młodsi uczestnicy potrzebują zgody rodziców (nie potrzebujemy zgody pisemnej, wystarczy, że poinformujesz rodziców)

- Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest otwarty dla każdego kraju. Niemniej jednak, Twoja historia musi być napisana po polsku.

- Historia nie może przekroczyć 250 słów.

- Historia nie musi być wyłącznie dla Sweek (na przykład może pochodzić z Twojego bloga i została wcześniej opublikowana), ale musi zostać opublikowana na Sweek.

- Historia musi zawierać #hashtag zawierający słowo z tej rundy (mikro + słowo rundy).

- Opowieść musi zostać stworzona przez Ciebie. Możesz również napisać ją ze znajomym, ale w przypadku wygranej, nagroda zostanie podzielona.

- Plagiat jest surowo zabroniony i podejmiemy działania przeciwko osobom zaangażowanym w plagiat.

- Opowieść należy opublikować i zakończyć przed upływem terminu. Nie edytuj później swojej historii – spowoduje to dyskwalifikację z konkursu.

- Możesz napisać wiele historii.

- Możesz dołączyć do każdej rundy konkursu w dowolnym momencie.

- Historia może być w każdym gatunku, o ile jest to proza, nie poezja. Może to być połączenie np. literatury młodzieżowej, romansu, fantasy, science fiction i kryminału.

- Najpopularniejsza historia jest określona przez liczbę obserwujących. Fałszowanie obserwujących doprowadzi do dyskwalifikacji. Najpopularniejsza historia musi spełniać wymagania jakościowe określone przez zespół Sweek. Możesz wygrać tylko jedną nagrodę popularności jako pisarz.

- Spamowanie komentarzy / wiadomości z promocją Twojej opowieści (z wyjątkiem specjalnej historii poświęconej promocji, która będzie opublikowana przez Sweek) spowoduje dyskwalifikację i ewentualne usunięcie konta, jeśli zachowanie będzie kontynuowane.

- Jeśli zwycięzcy nie odpowiedzą w ciągu dwóch tygodni, nagroda zostanie przekazana dla zwycięzcy drugiego wyboru.

- Biorąc udział w tym konkursie, dajesz Sweekowi prawo do opublikowania swojej historii w książce. W przypadku, gdy autor się nie zgadza, musi w krótkim opisie podać, że Sweek nie może opublikować opowiadanej historii.

- Udział w tym konkursie oznacza, że ​​użytkownik jest świadomy i akceptuje zasady konkursu.

FAQ

CZY POTRZEBUJĘ POBIERAĆ APLIKACJĘ?

Możesz korzystać z aplikacji lub wersji internetowej, to zależy od Ciebie. Obecnie jest jednak trochę więcej funkcjonalności w naszej wersji aplikacji. Na przykład otrzymywanie powiadomień, gdy masz nowy komentarz do swojej historii!

Website: https://sweek.com/
Android app: http://bit.ly/SweekforAndroid
iOS app: http://bit.ly/SweekforiOS

W JAKI SPOSÓB PUBLIKUJĘ HISTORIĘ?

Krok 1: Pobierz aplikację Sweek lub skorzystaj z naszej strony internetowej.
Krok 2: Utwórz konto lub zaloguj się.
Krok 3: Przejdź do “Moje historie”, a następnie kliknij “Nowa historia”. Utwórz rozdział i napisz lub skopiuj swoją historię.
Krok 4: Opublikuj swoją historię i wypełnij odpowiednią etykietę w swoich Informacjach dotyczących historii (jeśli korzystasz z witryny, nie zapomnij nacisnąć klawisza Enter!). Sfinalizuj za pomocą “Opublikuj” – Twoja historia jest już opublikowana i jest częścią konkursu!

Wideo o tym, jak opublikować opowiadanie na Sweek (w wersji angl.) – https://www.youtube.com/watch?v=jPP3Lsz2QkY

PODSUMOWANIE

JAKI JEST LIMIT SŁÓW?

Maksymalnie 250 słów.

CZY MOGĘ UCZESTNICZYĆ WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ HISTORIĄ?

Tak, możesz.

CZY KONKURS JEST DOSTĘPNY W INNYCH JĘZYKACH NIŻ POLSKI?

Tak, w tym samym czasie odbędzie się konkurs flash fiction w następujących językach: angielskim, holenderskim, niemieckim, tureckim, portugalskim, hiszpańskim, rosyjskim i polskim.

W JAKI SPOSÓB DODAĆ TAG I EDYTUJ MOJE OPOWIEŚCI?

Musisz dodać go do swojej historii (nie zapomnij nacisnąć Enter na stronie internetowej). W przypadku każdego konkursu możesz edytować swoją historię tyle razy, ile chcesz przed upływem terminu. Aby uzyskać dostęp do swojej historii: zaloguj się, przejdź do “moich opowiadań” i kliknij swoją historię. Aby edytować tytuł / opis opowieści, przejdź do menu trzypunktowego na pulpicie nawigacyjnym historii i kliknij Informacje podstawowe historii; aby edytować swoje tagi / inne szczegóły fabuły, przejdź do menu trzypunktowego na pulpicie opowieści i wybierz Szczegóły opowieści.

W JAKI SPOSÓB WIEM, ŻE MOJA HISTORIA JEST UCZESTNICZĄCA W KONKURSIE?

Jeśli zobaczysz tag w szczegółach historii po jej wyszukaniu, Twoja historia jest poprawnie dodana i bierze udział. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z nami przez Facebooka Sweek Polska, a my możemy to sprawdzić.

W JAKI SPOSÓB MOGE PROMOWAĆ MOJE OPOWIEŚCI?

Najlepiej promować swoją historię za pośrednictwem mediów społecznościowych i sieci. Możesz także promować ją na platformie Sweek (na oficjalnym poście “Promuj swoją historię”, stworzonym dla każdej rundy) lub udostępnij go w grupie Sweek Polska na Facebooku. Możesz znaleźć link do udostępnienia, gdy szukasz swojej historii na pasku wyszukiwania i klikniesz na nią. Tutaj znajdziesz przycisk udostępniania na stronie informacji o historii!

CZY POTWIERDZAMY NATYCHMIAST UDZIAŁ W KONKURSIE?

Nie, ale jeśli Twoja historia jest oznaczona, z pewnością uczestniczysz. Jeśli jednak chcesz się upewnić, że bierzesz udział, zapytaj nas.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA WYSZUKAĆ MOJĄ HISTORIĘ?

Bieżące wyszukiwanie opiera się na tytule, opisie i znaczniku. Możesz więc wyszukać którekolwiek z nich.

CO JEŚLI NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ MOJEJ HISTORII W WYSZUKIWARCE?

Bez obaw, czasami może minąć kilka minut po opublikowaniu, aby Twoja historia stać się widocznym na wszystkich platformach. Jeśli nadal nie możesz znaleźć swojej historii następnego dnia, skontaktuj się z nami.

GDZIE ZNALEŹĆ OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW?

W ciągu kilku dni po ogłoszeniu wyślemy e-mail do wszystkich autorów z listy finalistów oraz do zwycięzcy. Wyniki najszybciej możesz znaleźć na naszej stronie na Facebooku!

KIEDY MOGĘ OCZEKIWAĆ KSIĄŻKI SWEEK?

Będziemy łączyć zwycięzców i finalistów każdej rundy i opublikujemy je za pomocą samodzielnego publikowania Sweek (co 3-4 rundy, w zależności od liczby finalistów). Jeśli nie chcesz, aby Sweek opublikował Twoją historię uczestniczącą w tym konkursie, zaznacz to w krótkim opisie swojej opowieści.

Wyniki konkursu #microserce